بسته بندی غذا؛ آشنایی با طراحی پکیجینگ مواد غذایی - گروه صنعتی استیل وان
مشاوره رایگان آنلاین(24 ساعته)

داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه پکیجینگ و بسته بندی  برای تولیدکنندگان و صاحبان کسب و کار لازم و ضروری است. بسته بندی هویت برند و کسب و کار شما را نشان می‌دهد. بهترین محصولات از موادغذایی گرفته تا لوازم آرایشی بدون پکیجینگ مناسب توجه مشتریان را جلب نمی‌کنند و نمی‌توانند پیام شما را به مشتری‌هایتان منتقل کنند. خلاقیت و نوآوری در بسته بندی و پکیجینگ حرف اول را می‌زند. خلاقیت در بسته بندی علاوه بر جذب مشتریان، آن‌ها را برای خرید مصمم و حتی هیجان‌زده می‌کند. برای مثال بسیاری از رستوران ها و فست فود های برای ارائه کردن خدمات بیشتر به مشتریان و جلب رضایت آن‌ها ، مواد غذایی را به صورت بیرون‌بر به دست مشتری می‌رسانند. پس به بسته بندی غذا و پکیجبنگ مناسبی برای موادغذایی خود نیاز دارند.

ظروف بسته بندی غذا

در بسته بندی مواد غذایی علاوه بر ظاهر جذاب باید به نکات دیگری مثل گرم نگه داشتن نیز توجه کرد که در ادامه درباره‌ی آن‌ها صحبت خواهیم کرد. بسته‌بندی به خصوص پکیجینگ موادغذایی امری بسیار مهم است که نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد. داشتن بسته بندی مناسب در بالا بردن وفاداری مشتریان و افزایش فروش نقشی اساسی دارد. قبل از رسیدن به مرحله بسته بندی، شما به یک آشپزخانه صنعتی کامل با تمام تجهیزات نیاز دارید تا بتوانید غذای مورد نیاز مشتریان خود را تهیه کنید. پکیجینگ مناسب و زیبا در کنار غذای باکیفیت موفقیت شما را تضمین می‌کند. شما می‌توانید در سایت استیل وان کامل‌ترین تجهیزات رستوران، فست فود و فود کورت را پیدا کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

بسته بندی فست فود

پکیجینگ چیست ؟

پکیجینگ (Packaging) یعنی محصولات را طوری بسته بندی کنیم که در هنگام حمل و نگهداری آسیب نبینند. پکیجینگ علاوه بر محافظت از محصول، به شناساندن و تبلیغ آن نیز کمک می‌کند. برای بسته بندی از موادی مانند پلاستیک، فلز، مقوا و شیشه استفاده می‌شود. هدف پکینگ (Packing) و بسته بندی، رساندن محصولات به مشتریان در شرایط عالی و ایده‌آل است. بسته بندی مناسب باید قیمت خوبی داشته باشد تا باعث افزایش چشمگیر قیمت محصول نشود. بسته بندی باید سازگار با محیط زیست باشد و تمام نیازهای ما را در نگهداری از محصول و فروش آن برآورده می‌کند.

پک مقوایی غذا

بسته بندی مواد غذایی

ممکن است مواد غذایی در هنگام جابجایی آسیب ببینند یا کیفیت و تازگی خود را از دست بدهند. بنابراین باید در بسته بندی مواد غذایی از اصول خاصی پیروی کرد و از پکیجینگی با متریال مناسب استفاده کرد، که علاوه بر حفظ سلامت و بهداشت محصول، از مقاومت بالایی نیز برخوردار باشد. برای پکیجینگ مواد غذایی از متریال‌های مختلفی مانند جعبه مقوایی استفاده می‌شود.

انتخاب یک بسته بندی کاربردی و در عین حال لوکس و زیبا برای مواد غذایی ممکن است کار آسانی نباشد. پک های موادغذایی باید علاوه بر داشتن طرح گرافیکی جذاب، استحکام بالایی نیز داشته باشند تا از آسیب دیدن، ریختن و سرد شدن مواد غذایی جلوگیری کنند. این پک ها باید به جذب مشتری و حمل و نقل آسان‌تر نیز کمک کنند.

همچنین بخوانید: بهترین کافه های تهران؛ لیست کامل معروف ترین کافی شاپ های پایتخت

بهترین بسته بندی غذای بیرون بر

اصول پکیجینگ مواد غذایی

انتخاب یک بسته بندی مناسب برای مواد غذایی به رعایت اصول خاصی نیاز دارد. چرا که پکیجینگ مواد غذایی با بسته بندی محصولات دیگر کمی متفاوت است. برای مثال پک ‌های مواد غذایی مختلف مانند غذاهای فست فودی و غذاهای رستورانی باید آن‌ها را گرم و تازه نگه دارند و از مقاومت و استحکام خوبی نیز برخوردار باشد.

بسته بندی بیرون بر مواد غذایی باید متناسب با نوع مواد غذایی، وزن غذا، مشخصات ظاهری، ویژگی‌های مواد بکار رفته و سایر موارد دیگر انتخاب شود. برای مثال بهترین روش پکیجینگ برای پیتزا استفاده از جعبه های مقوایی مربعی شکل است. انواع کارتن بیرون بر پیتزا با طرح‌های جذاب و در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. این جعبه ها استحکام خوبی هم دارند و حمل پیتزا را راحت‌تر می‌کنند. در ادامه اصول با بسته بندی مواد غذایی را بیشتر آشنا خواهید شد:

بسته بندی غذای بیرون بر

نوع مواد غذایی

مهمترین اصل و فاکتور در طراحی و ساخت بسته بندی مواد غذایی، محصول است. شما باید محصول خود را بشناسید و متناسب با ویژگی‌های آن، بسته بندی مناسب را انتخاب و طراحی کنید. شما باید بدانید برای گرم و سالم نگه داشتن انواع غذهایی که تهیه می‌کنید، به چه متریالی برای ساخت پک غذا نیاز دارید.

طراحی یکپارچه بسته بندی

تا جایی که امکان دارد از طراحی یکپارچه برای پک‌های غذا استفاده کنید. بهتر است طراحی بسته بندی در سایزهای مختلف یکسان باشد. با این کار شما بهتر در ذهن مشتریان ماندگار می‌شوید و همه با دیدن پکیجینگ رستورانتان به یاد غذاهای خوشمزه‌ی شما می‌افتند.

پک غذا

شکل پکیجینگ

بسته بندی های مواد غذایی شکل‌های مختلفی دارند و بیشتر مستطیلی، جعبه ای، مکعبی و استوانه ای هستند. شما باید شکل پک را با توجه به نوع غذا انتخاب کنید تا علاوه‌بر زیبایی، کاربردی نیز باشد. اگر شما می‌خواهید از رقبای خود سبقت بگیرید می‌توانید با در نظر داشتن نوع ماده‌ی غذایی، در شکل بسته‌بندی تنوع ایجاد کنید. شکل متنوع پک‌های غذا توجه مشتریان را جلب می‌کند و خلاقیت شما را به نمایش می‌گذارد.

بسته بندی پیتزا

پیام برند در بسته بندی

شما باید در طراحی بسته بندی مواد غذایی به انتقال مؤثر پیام برند خود به مشتریان توجه کنید. شما می‌توانید به کمک پکیجینگ غذایی که تهیه می‌کنید، با مشتریانتان صحبت کنید. سعی کنید پیام برند خود را در طراحی بسته بندی منعکس کنید و با مشتریان ارتباط برقرار کنید تا شما را بهتر بشناسند. برای مثال اگر غذای سنتی تهیه می‌کنید از المان‌های سنتی در بسته بندی غذا استفاده کنید. یا اگر غذاهای سالم تهیه می‌کنید و پیام شما تشویق مردم به سالم‌خوری است، سعی کنید این موضوع را در پک‌های خود نشان دهید.

پکیجینگ غذا

محافظت از مواد غذایی

شما نیاز دارید مواد غذایی را سالم و باکیفیت عالی به دست مشتری برسانید. پس باید آن‌ها را طوری بسته بندی کنید که در مسیر حمل و نقل بیرون نریزند، سرد و آلوده نشوند و تازه و گرم تحویل داده شوند.  پس یکی از اصول بسته بندی مواد غذایی بسته بندی ایمن است به طوری که گرد و خاک و آلودگی به درون آن نفوذ نکند.

قیمت جعبه غذا

کارایی و کاربرد پک غذا

کاربردی بودن بسته‌بندی طراحی شده بسیار مهم است. شما باید با توجه به نوع مواد غذایی، پکی را طراحی کنید که کارایی لازم را داشته باشد و اندازه و شکل مناسبی برای قرارگیری موادغذایی مورد نظر داشته باشد. رستوران ها و کترینگ ها می توانند از بسته‌بندی، به عنوان تبلیغات غیر مستقیم استفاده کنند. اما نباید فراموش کرد که کاربرد اصلی جعبه غذا، نگه‌داری موادغذایی در بهترین شرایط ممکن است.

پکیجینگ مواد غذایی

متریال ساخت بسته بندی

می‌توان گفت مهمترین نکته در اصول بسته بندی مواد غذایی، توجه به متریال ساخت بسته‌ها است. شما باید با توجه به غذای سرو شده رستوران خود، برای ساخت بسته بندی بیرون بر از موادی مانند کارتن، جعبه، پلاستیک، چوب، فویل آلومینیوم و … استفاده کنید. هر یک از این مواد از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند که با توجه به نوع غذای مورد نظر برای ساخت پک انتخاب می‌شوند. نوع متریال می‌تواند بر همه‌ی اصول طراحی بسته بندی اثر بگذارد، پس قبل از انجام هر کاری متریال مناسب را انتخاب کنید.

بسته بندی رستورانی

بودجه پکیجینگ

بسته بندی معمولاً حدود ۱۰٪ از هزینه کل تولید محصول شما را شامل می‌شود. پس نمی توانید بدون در نظر گرفتن سهمی برای بسته بندی در بودجه اولیه به سراغ تولید محصول یا اضافه کردن بخش بیرون بر به رستوران و فست فود خود بروید. چراکه یکی از فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت پک غذای بیرون بر، قیمت بسته بندی است. به توجه داشته باشید که بسته بندی ارزان و بی‌کیفیت تصویر برند شما را در نظر مشتریان خراب می‌کند و در نهایت نمی‌توانید آن‌ها را راضی کنید. پس در زمینه طراحی و ساخت بسته بندی محصول خساست به خرج ندهید. فراموش نکنید که طراحی بسته بندی اصولی و مناسب در واقع یک نوع سرمایه‌گذاری بلند مدت است.

همچنین بخوانید: کترینگ چیست؟ معرفی بهترین کترینگ های تهران

بسته بندی غذای خانگی

بهترین بسته بندی بیرون بر غذا

اولین مرحله در طراحی و تولید بسته بندی مواد غذایی، شناخت و بررسی انواع غذاها و انتخاب مناسب‌ترین متریال برای بسته بندی آن‌ها است. چرا که طراحی شکل و استراکچر، طراحی گرافیک ودر نهایت فرآیند تولید پک ها، با نوع متریال ارتباط مستقیم دارد. بهترین پکیجینگ بیرون بر مواد غذایی هم باید به صورت جذاب طراحی شود و هم باید از استحکام کافی برخوردار باشد. تا مشتریان را جذب کند و با تحویل غذای گرم و سالم آن‌ها را راضی نگه دارد.

برای بسته بندی بیرون بر از متریال‌های مختلفی مانند مقوا، پلاستیک، چوب، فویل آلومینیوم و … استفاده می‌کنند. هر کدام از انواع متریال، ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها را برای بسته‌بندی نوع خاصی از مواد غذایی مناسب می‌کند. می‌توان گفت استفاده از مقوای با کیفیت برای بسته بندی غذاهای گرم یا غذاهایی که در تماس با بسته بندی قرار می‌گیرند، بسیار مناسب و در عین حال بهداشتی است. در ادامه برخی از انواع ظروف بسته بندی غذا و انواع جعبه غذا را به شما معرفی می‌کنیم:

بسته بندی غذای آماده

پاکت های کاغذی

جعبه های کاغذی انتخابی مناسب و شیک برای بسته بندی مواد غذایی هستند. در فست فودها، رستوران ها و کافی شاپ ها از پک های کاغذی به عنوان ظروف بیرون بر غذا، برای ارسال غذاهای مختلف استفاده می شود. این پاکت‌ها سایزهای مختلفی دارند که متناسب با نوع ماده غذایی تولید می‌شوند. پک کاغذی بسیار جذاب است و از مواد غذایی در برابر رطوبت، گرما و آلودگی محافظت می‌کند. اما برای مواد غذایی با وزن بالا مناسب نیست و نمی‌تواند غذا را برای مدت زیادی گرم نگه دارد.

پاکت های کاغذی برای تبلیغات یک رستوران، کافه و یا فست فود بسیار مناسب هستند و می‌توانند نظر مشتریان را جلب کنند. شما می‌توانید ابتدا غذا را در فویل‌های آلومینیومی. پک های پلاستیکی و یا جعبه های مقوایی بسته بندی کنید. و سپس غذای پک شده را درون باکس های کاغذی قرار دهید. این روش برای بسته بندی غذای خانگی نیز بسیار مناسب است.

قیمت دستگاه بسته بندی غذای بیرون بر

جعبه های مقوایی

استفاده از کارتن یا جعبه های مقوایی یکی از بهترین راه‌های بسته بندی مواد غذایی بیرون بر است. جعبه های مقوایی به دلیل تنوع در طرح و رنگ دست شما را در بخش طراحی باز می‌گذارند. پک مقوایی غذا از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است و می‌تواند وزن موادغذایی را به خوبی تحمل کند و آن‌ها را گرم و بهداشتی نگه دارد. جعبه های مقوایی برای پک کردن بسیاری از غذاهای بیرون بر مانند غذاهای رستوران، غذاهای فست فود، کیک، شیرینی و … استفاده می‌شوند.

امروزه کارتن بیرون بر به گونه‌ای طراحی می‌شود که بتواند مانند یک بشقاب سرو عمل کند و بخش‌های مختلفی برای مواد غذایی، سس، سالاد و .. داشته باشد. این جعبه های مقوایی می‌توانند رضایت مشتریان را تا حد زیادی جلب کنند و از ترکیب شدن مواد غذایی مختلف در هنگام جا به جایی نیز جلوگیری کنند.

ظروف بسته بندی غذای بیرون بر

فویل آلومینیومی

فویل آلومینیومی از متریال‌های محبوب در ساخت ظروف بیرون بر و جعبه کترینگ است. این نوع پک آلومینیومی شاید ظاهر خیلی جذابی نداشته باشد و شما را در بخش طراحی محدود کند. اما نسبت به بقیه پک‌ها، غذا را برای مدت بیشتری گرم نگه می‌دارد. فویل های آلومینومی بیشتر برای پک کردن غذاهای گرم در رستوران یا فست فود استفاده می‌شود. بسته بندی فویلی مقاومت و استحکام نسبتا بالایی دارد و حتی برای بسته بندی غذاهای سرد نیز بکار می‌رود.

فویل های بسته بندی آلومینیومی از ورود هر نوع آلودگی به درون مواد غذایی جلوگیری می‌کنند. شما می‌توانند با استفاده‌ از فویل های آلومینومی و پاکت های کاغذی در کنار هم، به بهترین بسته بندی غذای بیرون بر دست پیدا کنید. به طوری که هم غذا گرم و سالم می‌ماند و هم طراحی پکیجینگ زیبا و چشم‌نوازی دارد. استفاده از این دو طرح پکیجبنگ در کنار هم برای بسته بندي غذا، هم نظر و توجه مشتریان را جلب می‌کند و هم آن‌ها را راضی نگه می‌دارد.

بسته بندی غذای رستوران

ظروف فومی

ظروف فومی یکبار مصرف که به آن‌ها ظروف پلی استایرن نیز گفته می‌شود، یکی از بهترین ظروف برای بسته بندی بیرون بر غذا است. چرا که از سرد شدن غذای گرم و گرم شدن غذای سرد به خوبی جلوگیری می‌کند و بسیار سبک است. ظروف فومی یکبار مصرف از قیمت بالاتری نسبت به پاکت کاغذی یا جعبه کارتنی برخوردارند ولی در دسته ظروف سازگار با محیط زیست نیز قرار نمی‌گیرند. امروزه ظروف یکبار مصرف گیاهی می‌توانند جایگزین بهتری برای پک های فومی باشند. این ظروف یکبار مصرف در انواع لیوان فومی، سینی فومی، بشقاب فومی و به صورت درب دار نیز تولید می‌شوند.

پکینگ غذا

ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی یکبار مصرف از اولین ظروف مورد استفاده برای بسته بندی موادغذایی بود. این پک های پلاستیکی، ارزان قیمت هستند اما با محیط زیست سازگاری ندارند. بهتراست این ظروف را برای بسته بندی غذاهای گرم استفاده نکنید چراکه باعث بخار کردن غذا می‌شود و برای سلامتی هم مضراتی دارد. این طروف برای پکیجینگ غذاهای سرد یا غذاهایی که داغ سرو نمی‌شوند، انتخاب مناسبی هستند.

قیمت کارتن بسته بندی غذا

جمع بندی

پس از تهیه تمام تجهیزات فست فود، رستوران، فود کورت و تجهیزات کیترینگ مورد نیاز خود و کامل کردن آشپزخانه صنعتی، شما برای تحویل غذا به مشتریان خود به یک پکیجینگ و بسته یندی مناسب نیاز دارید. شما می‌توانید تجهیزات موزد نیاز خود را از استیل وان تهیه کنید و برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. ما سعی کردیم در این مطلب اطلاعات جامعی درباره‌ی بسته بندی مواد غذایی در اختیار شما قرار دهیم و در مرحله پکیجینگ نیز شما را راهنمایی کنیم. برندسازی، حمل‌ونقل، محافظت، سلامت و حفظ کیفیت موادغذایی همگی به بسته‌بندی مناسب نیاز دارند، پس بسته بندی و پکیجینگ محصول را جدی بگیرید و از کنار آن به سادگی عبور نکنید. به نظر شما بهترین پکیجینگ غذا چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

رای و نظر شما چیه؟ (برای اطلاع از قیمت از گزینه‌ی "دریافت قیمت" استفاده نمایید)
امتیاز شما